Filipstads logotyp
Denna funktion använder "Google Översätt" för att maskinöversätta sidan. Filipstads kommun ansvarar inte för korrektheten i översättningen.
Filipstads logotyp

Barn och utbildning

Personal och arbetslag på Ferlinskolan

Personal och arbetslag på Ferlinskolan

Trygghetsteamet

Rektor Gun Palmqvist, Kurator Sandra Johansson, Skolsköterska Solveig Lundblad, Lärare, Albin Jakobsson, Lärare Ann Ottosson och Lärare Camilla Falk.

 

Arbetslag A


Anita Warnqvist, 7A, 0590-615 01, anita.warnqvist@filipstad.se

Patrik Sundén, 0590-615 05, patrik.sunden@filipstad.se

Mari Orrpars, 7D, 0590-615 08, mari.orrpars@filipstad.se

Madelen Savinainen, 7D, 0590-614 94, madelen.savinainen@filipstad.se

Annica Oscarsson, 8A, 0590-614 93, annica.oscarsson@filipstad.se

David Johansson, 8A, 0590-615 01, david.johansson@filpstad.se

Ramona Svensson, 9A, 0590-614 94, ramona.svensson@filipstad.se

Ann Ottosson Jamt, 9A, 0590-615 01, ann.ottosson@filipstad.se

Patrik Sjölander, 0590-615 08, patrik.sjolander@filipstad.se

Magnus Bajer, 0590-614 92, magnus.bajer@filipstad.se

Maria Gräsberg, 0590-615 08, maria.grasberg@filipstad.se

Maria Jaimes Martinez, 0590-615 01, maria.jaimes-martinez@filipstad.se


Arbetslag B

 

Albin Jakobsson, 7B, 0590-614 98, 0590-615 03, albin.jakobsson@filipstad.se

Christina Nisula, 7B, 0590-614 93, christina.nisula@filipstad.se

Kajsa Krigström, 7E, 0590-614 98, kajsa.krigstrom@filipstad.se

Charlotte Lundh, 7E, 0590-614 92, charlotte.lundh@filipstad.se

Grit Hoffmann, 8B, 0590-614 98, grit.hoffman@filipstad.se

Håkan Nisula, 8B, 0590-614 92, hakan.nisula@filipstad.se

Malin Larsson, 8D, 0590-615 08, malin.larsson@filipstad.se

Patricia Andersson, 8D, 0590-614 98, patricia.andersson@filipstad.se

Peter Gustavsson, 9B, 0590-614 98, peter.gustavsson@filipstad.se

Maria Noreberg, 9B, 0590-614 92, maria.noreberg@filipstad.se

Camilla Edin, 0590-615 08, camilla.kristoffersson@filipstad.se

Emil Nilsson, 0590-615 08, emil.nilsson@filipstad.se

 

Arbetslag C


Marina Isaksson, 7C, 0590-615 00, marina.isaksson@filipstad.se

Malin Lindström, 7C, 0590-615 06, malin.lindstrom@filipstad.se

Ann-Charlotte Carlsson, 8C, 0590-614 93, ann-charlotte.carlsson@filipstad.se

Camilla Falk, 8C, 0590-615 03, camilla.falk@filipstad.se

Monica Samuelsson, 9C, 0590-615 00, monika.samuelsson@filipstad.se

Erika Johansson, 9C, 0590-614 83, erika.johansson@filipstad.se

Rosita Eriksson, 9D, 0590-615 00, rosita.eriksson@filipstad.se

Monika Granquist, 9D, 0590-615 06, monika.granquist@filipstad.se

Anders Wall, 0590-614 93, anders.wall@filipstad.se

Tor Jamt, tor.jamt@filipstad.se


Arbetslag E

 

Åsa Hagman Larsson, 0590-614 89, asa.larsson@filipstad.se

Mona Lind, 0590-615 02, mona.lind@filipstad.se

Yvonne Nilsson, 0590-615 02, yvonne.nilsson@filipstad.se

 

Arbetslag FBK

 

Elisabeth Larsson, 0590-614 77, elisabeth.larsson@filipstad.se

Rebecca Savinainen, 0590-614 77, rebecca.savinainen@filipstad.se

Maria Westberg, 0590-614 77, maria.westberg@filipstad.se

Sofia Sundberg, 0590-614 77, sofia.svensson@filipstad.se

Suleyman Abdulwahab, 0590-614 77, abdulwahab.suleyman@filipstad.se

Nasrin Big Mokhammad, 0590-614 77, nasrin.big-mokhammad@filipstad.se

Ferlinskolan

Telefonnummer
0590‑614 88
Besöksadress
Rektor Furuskogs gata 2
Postadress
Box 302
682 27 Filipstad

Rektor - Gun Palmqvist

Expedition - Yvonne Rapp

Telefonnummer
0590‑614 88

Expedition - Caroline Lutman

Skolsköterska - Solveig Lundblad

Telefonnummer
070‑686 14 91

Studie- och yrkesvägledning - Britt Fredriksson

Telefonnummer
0590‑614 95 (Ferlinskolan och Spångbergsgymnasiet)
0590‑614 36 (Stålvallaskolan)

Kurator - Sandra Johansson

Senast uppdaterad: 2017-07-05