Till startsidan på Filipstad.se
Bra mycket bättre
Translate this page
Kontaktuppgifter

Filipstads kommun
Box 303, 682 27 Filipstad
Besöksadress: Hantverksgatan 22

Tel: 0590-611 00
Fax: 0590-615 88
E-post: mos@filipstad.se

Öppettider reception och växel
Mån-fre 08.00-16.00

Kontaktuppgifter

Personal Miljö & stadsarkitektkontoret

Namn

 

Telefon

E-post

Hannes Fellsman, Förvaltningschef

 

0590-611 38
070-271 83 38

hannes.fellsman@filipstad.se

Tony Trust, Byggnadsinspektör

 

0590-611 39

tony.trust@filipstad.se

Henric Forsberg, Byggnadsinspektör


0590-611 31

henric.forsberg@filipstad.se

Olof Edén, Energi- och klimatrådgivare


070-372 17 02

olof.eden@filipstad.se

Lena Wahlgren, Fysisk planerare

 

0590-611 61
070-190 70 39

lena.wahlgren@filipstad.se

Karolina Hakala, Livsmedels- och hälsoskyddsinspektör


0590-611 92

karolina.hakala@filipstad.se

Katrin Sjöberg, Miljö- och hälsoskyddsinspektör

 

0590-611 90
073-022 85 46

katrin.sjoberg@filipstad.se

Hendrikje Böhlert-Kruse, Livsmedels- och hälsoskyddsinspektör


0590-611 37

hendrikje.bohlert-kruse@filipstad.se