Filipstads logotyp
Denna funktion använder "Google Översätt" för att maskinöversätta sidan. Filipstads kommun ansvarar inte för korrektheten i översättningen.
Filipstads logotyp

Kommun och politik

Kommunfullmäktiges ledamöter

Kommunfullmäktiges ledamöter

Socialdemokraterna

Per Gruvberger (S)
E-post: per.gruvberger@filipstad.se

Marina Isaksson (S)
E-post: marina.isaksson@filipstad.se

Torbjörn Parling (S)
E-post: torbjorn.parling@filipstad.se

Christina Persson (S)
E-post: christina.persson@filipstad.se

Henric Forsberg (S)
E-post: henric.forsberg@filipstad.se

Britt-Marie Wall (S)
E-post: britt-marie.wall@filipstad.se

Olle Engström (S)
E-post: olle.engstrom@filipstad.se

Åsa Hååkman Felth (S)
E-post: asa.haakman-felth@filipstad.se

Claes-Eric Ericsson (S)
E-post: claes-eric.ericsson@filipstad.se

Helene Larsson Saikoff S)
E-post: helene.larsson-saikoff@filipstad.se

Jomark Polintan (S)
E-post: jomark.polintan@filipstad.se

Ann-Marie Rosö (S)
E-post: ann-marie.roso@filipstad.se

Urban Granfeldt (S)
E-post: urban.granfeldt@filipstad.se

Stefan Andersson (S)
E-post: stefan.andersson@filipstad.se

Vänsterpartiet

Christel Iversen (V)
E-post: christel.iversen@filipstad.se

Anders Nilsson (V)
E-post: anders.nilsson@filipstad.se

Dan Stjernlöw (V)
E-post: dan.stjernloow@filipstad.se

Liberalerna

Ulla Olsson (L)
E-post: ulla.olsson@filipstad.se

Miljöpartiet

Stephanie Treviranus (MP)
E-post: stephanie.treviranus@filipstad.se

Moderaterna

Cecilia Svanlind Thörn (M)
E-post: cecilia.svanlind-thorn@filipstad.se

Patrik Fornander (M)
E-post: patrik.fornander@filipstad.se

Christer Olsson (M)
E-post: christer.olsson@filipstad.se

Marcos Ciscar (M)
E-post: marcos.ciscar@filipstad.se

Ulf Söhrman (M)
E-post: ulf.sohrman@filipstad.se


Caroline Lundberg (M)
E-post: caroline.lundberg@filipstad.se

Centerpartiet

Benny Ahremark Persson (C)
E-post: benny.persson@filipstad.se

Peter Johansson (C)
E-post: peter.johansson63@filipstad.se

Kristdemokraterna

Bengt Sjöberg (KD)
E-post: bengt.sjoberg@filipstad.se

Filipstadspartiet

Helen Eriksson (Filipstadspartiet)
E-post: helen.eriksson@filipstad.se

Sverigedemokraterna

Robert Spector (SD)
E-post: robert.spector@filipstad.se

Tord Johansson (SD)
E-post: tord.johansson@filipstad.se

Roger Göransson (SD)
E-post: roger.goransson@filipstad.se

Utan partibeteckning

Gisela Nyquist (utan partibeteckning)
E-post: gisela.nyquist@filipstad.se

Sebastian Nilsson (utan partibeteckning)
E-post: sebastian.nilsson@filipstad.se


Kontaktuppgifter

Filipstads kommun
Box 303, 682 27 Filipstad
Besöksadress: Hantverksgatan 22

Senast uppdaterad: 2017-06-26