Filipstads logotyp
Denna funktion använder "Google Översätt" för att maskinöversätta sidan. Filipstads kommun ansvarar inte för korrektheten i översättningen.
Filipstads logotyp

Teknik och service

Kontaktuppgifter Teknik & Service

Kontaktuppgifter Teknik och service


Vatten och avlopp, Gata och park




VA-chef

Krister Karlsson

073-270 39 64

krister.karlsson@filipstad.se

Arbetsledare gata, park och VA

Patrik Bjurbäck

0590-611 71, 070-190 70 35

patrik.bjurback@filipstad.se

Gatuchef

Roger Danielsson

0590-611 70, 070-190 70 38

roger.danielsson@filipstad.se

Mätningstekniker

Göran Nilsson

0590-611 33, 070-296 13 33

goran.nilsson@filipstad.se

Debiteringshandläggare/VA-renhållning

Linda Bengtzing

0590-611 56

linda.bengtzing@filipstad.se


Avfall & renhållning




Renhållningschef

Malin Andersson

070-190 48 55

malin.andersson@filipstad.se

Debiteringshandläggare/VA-renhållning

Linda Bengtzing

0590-611 56

linda.bengtzing@filipstad.se

 

Kundservice vatten, avfall & renhållning



Kundservice vatten, avfall & renhållning

0590-613 77

debitering@filipstad.se


Fastighetsförvaltning




Teknisk chef

Inge Nilsson Piehl

0590-611 55, 070-686 11 55

inge.nilsson-piehl@filipstad.se

Fastighetschef

Per Green

0590-612 20, 070-186 01 72

per.green@filipstad.se

Arbetsledare Fastighetsservice

Mattias Edin

070-437 00 35

mattias.edin@filipstad.se

Projektledare

Marco Coenradi

0590-611 60, 072-211 83 09

marco.coenradi@filipstad.se

Projektledare

Adam Jönsson

0590-608 647, 072-734 06 09

adam.jonsson@filipstad.se

Projektledare

Stefan Andersson

070-260 18 58

stefan.andersson@filipstad.se




 

Assistent, ansv. föreningsbidrag (Föräldraledig t.o.m januari 2018)

Nicole Lindberg

0590-611 76

nicole.lindberg@filipstad.se

Fritidschef

Henrik Arneng

072-599 03 71

henrik.arneng@filipstad.se

Föreståndare Simhallen

Pia Ljungqvist

0590-611 80

pia.ljungqvist@filipstad.se

Städinspektör

Rose-Marie Falk

0590-611 64, 070-567 70 66

rose-marie.falk@filipstad.se

Kostchef

Jorun Ledin

0590-612 29

jorun.ledin@filipstad.se

 

Senast uppdaterad: 2017-07-07